بررسی رنگ های استفاده شده در کالکشن مردان برند های ایسی میاکه و دیور

هفته ی فشن دیجیتال مردان (بهار تابستان ۲۰۲۱) به مراتب موفق تر از اوت کوتور عمل کرد و توانست با نمایش نوآوری در ویدیو ها و خلاقیت در لباس، نظر مثبت مخاطبان و منتقدان را جلب کند. اما باید اشاره کرد که نوآوری حیرت انگیزی در کالکشن ها وجود نداشت و اغلب طراحی دوباره ای از طرح های موفق پیشین بودند؛ چرا که طراحان نیز تحت تاثیر وضعیت بحرانی قرار گرفتند و احساساتی مثل اضطراب، ترس، ناامنی و افسردگی در کالکشن ها دیده می شود.

کالکشن ایسی میاکه و دیور
کالکشن ایسی میاکه و دیور
کالکشن ایسی میاکه و دیور

خلاقیت اصلی در این کالکشن ها بیشتر در ویدیو ها دیده می شود و مثل همیشه در هفته ی مد مردان، احساس رهایی را به مخاطب القا می کرد. ایسی میاکه برای ارائه فیلم کالکشن امسال خود، از قرنطینه الهام گرفت و با شعار “از دیوار هایی که برای خودت ساختی فراتر برو” فیلمش را به نمایش گذاشت. با این مفاهیم فلسفی و با همکاری استودیو طراحی میاکه و گروه home plisse راهی برای القای مفهوم “خود جدیدت را ببین” ارائه شد.

کالکشن ایسی میاکه و دیور

دسته گل های رز اوریگامی با طیف رنگ های بهاری، ورود مردان با مجموعه لباس های میاکه و اجرای حرکاتی که احساساتشان را درمورد این کالکشن بیان میکرد، از زیبایی های این فیلم بودند. خط های عمودی لباس ها مثل همیشه مهارت در اوریگامی و استایل معماری گونه ی این برند را نشان می داد و تاثیر مثبتی روی انرژی و حس لامسه بیننده می گذاشت. رنگ هایی که استفاده شده هر کدام نمادی از زندگی، تازگی و رهایی هستند. بنفش کمرنگ در کنار سفید، آبی در طیف های متنوع در کنار نارنجی، صورتی، سبز فسفری و سبز تیره، قهوه ای در کنار صورتی و یا قرمز، بخشی از رنگ های متنوع این کالکشن بودند که از رنگ سنگ های طبیعی الهام گرفته شدند. میاکه از پارچه های طرح دار راه راه و یا طرح های مربعی شکل نیز در کنار پارچه های ساده استفاده کرده بود. اما در میان تمام رنگ ها، استفاده از رنگ سفید برای ادای احترام به حس شادی ایسی میاکه بود.

در پایان فیلم سه تن از مردان با لباس هایی به رنگ های سبز، آبی و نارنجی به نشان اتحاد و هم بستگی بین انسان ها، در کنار هم دست هایشان را بالا بردند.

کالکشن ایسی میاکه و دیور
کالکشن ایسی میاکه و دیور

موضوع غالب کالکشن های امسال روند تولید بود. آن ها می خواستند برای ارتباط بهتر با مخاطب، او را در تمامی مراحل خلق یک کالکشن سهیم کنند. کیم جونز در طراحی کالکشن مردان دیور نیز تمام تمرکز خود را بر این موضوع گذاشته بود. او فیلمی با نام “چهره هنرمند” برای نمایش کالکشن ارائه داد که هنرمندی غنایی با نام آموئاکو بافو داستان کالکشن را بازگو می کند. این هنرمند از سال ۲۰۱۹ با کیم جونز همکاری می کرد و از فشن برای خلق بسیاری از آثارش الهام می گرفت. او به پرتره های مدرن از چهره های سیاه پوست مشهور است.

کالکشن ایسی میاکه و دیور
کالکشن ایسی میاکه و دیور

این هنرمند در این فیلم از تکنیک های نقاشی با دست و پالت رنگی نسبتا تیره تر از کالکشن ایسی میاکه استفاده می کند. رودوزی های روی ژاکت و کلاه های گرد، انعکاسی از نقاشی های این هنرمند بود. در برخی موارد نیز پرتره های این نقاش روی لباس چاپ شده بود. کیف و صندل های همیشگی دیور در این ویدیو دیده می شود. مشکی در کنار سبز تیره و یا پارچه های سفید با نقوش سبز رنگ، سفید درکنار نخودی، صورتی و شلوار های راه راه، همگی نشان دهنده ی فرهنگ و هنر آفریقایی بود. در برخی موارد از پارچه های کتان، ابریشم و یا پشمی نیز استفاده شده است.